Boris Ingr, který měl manželku minulý týden ve středu večer ubodat v rodinném domě v Obřanech, totiž stále leží ve vážném stavu v nemocnici.
V pondělí to potvrdila mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. „Podezřelý nebude kvůli špatnému zdravotnímu stavu schopný výslechu zřejmě po celý nastávající týden,“ uvedla mluvčí.

Ingr leží ve Fakultní nemocnici Brno. „Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný,“ informovala mluvčí nemocnice Anna Mrázová.
Podezřelého z vraždy odvezla záchranka do nemocnice hned po útoku. Podle sousedky manželů se Ingr předtím pokusil o sebevraždu. Televize Nova informovala o tom, že prý dvakrát vyskočil z okna a ještě se pobodal. Policie jeho zranění a způsob vzniku odmítla komentovat. „K tomu, zda se muž pokusil o sebevraždu, se kvůli současnému vyšetřování nemohu vyjádřit,“ řekla Vedrová.

Ležela v nemocnici

Záchranáře na místo přivolala spisovatelčina známá, která hlídala na zahradě domu jejího nejmladšího syna.
Monyová si na týrání manželem stěžovala přátelům už dlouho. „Svěřila se mi, že ji jedenáct let bil a znásilňoval. Dokonce jí opakovaně vyhrožoval i smrtí,“ uvedl spisovatelčin nejbližší přítel Richard Sacher. Ingr ji měl znásilnit i před nejmladším synem. „Já se domníval, že Simona přeháněla a nepřikládal jsem těm tvrzením takovou váhu,“ hájil se Sacher. Dodal, že Monyová ležela v posledních několika měsících v nemocnici se zraněními.

„Kdoví, jestli to nebylo kvůli domácímu násilí,“ řekl.
Policii násilí nikdo neohlásil. „Spisovatelka ani nikdo z jejího okolí nás na nic neupozornili. Nemáme jediný záznam, že ji někdo ohrožoval,“ uvedla policejní mluvčí Vedrová. Odmítla tvrzení, že krátce před vraždou žádala spisovatelka policisty o pomoc, kterou jí neposkytli. „Takové hlášení jsme nedostali,“ zdůraznila Vedrová. Ničeho si údajně nevšimli ani sousedé.

ČTĚTE: Známí Monyové násilí neohlásili

ZUZANA PLETICHOVÁ
MAREK LAJTKEP