Případ se odehrál v srpnu tohoto roku, kdy obžalovaný navštívil poškozenou u ní doma. Podle obžaloby si k ní přišel vyzvednout svoje osobní věci, které mu sbalila, a chystala se ho vyprovodit. „Když jsem se otočila, že otevřu dveře, přehodil mi přes hlavu povraz a začal mě škrtit,“ líčila poškozená, která měla podle policejních fotografií a soudního znalce na tváři několik krevních podlitin způsobených škrcením.

Podle obhajoby ale škrcení trvalo krátce a nebylo ani vedeno přímo přes krk, ale přes spodní čelist. Nebyl tam tedy úmysl poškozenou usmrtit. „Chtěl jsem ji pouze postrašit,“ vysvětloval obžalovaný.

Kvůli následnému odvolání a stížnosti státního zástupce Ivana Hrazdiry bude muset obžalovaný ve vazbě počkat na rozsudek Nejvyššího soudu. Podle něj je chyba, že soud zhodnotil trestný čin jako vyhrožování a ne jako pokus o vraždu. „Nepodařilo se mu ji usmrtit jen shodou náhod. Jsem přesvědčený, že ji chtěl zabít. Neměl žádný jiný logický důvod pro své konání. Nebránil se, byl útočníkem,“ zhodnotil. 

BARBORA NEŠPOROVÁ