Na ostatní u skladu řidič dodávky v sobotu ráno působil dojmem, že je opilý. „Při hovoru dost špatně artikuloval a během chůze se potácel. Přivolaná policejní hlídka muže zastihla už při jízdě za volantem firemního auta. Ani se jí nesnažil zapírat, že je pod vlivem. Také by mu to nebylo nijak platné, při dechové zkoušce nadýchal víc než tři promile," popsal v pondělí policejní mluvčí David Chaloupka.

Opilci policisté na místě zabavili řidičský průkaz. Podezírají ho z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

O víkendu přistihli v kraji dohromady jedenasedmdesát řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog. „Z přestupku se bude zodpovídat osmatřicet řidičů aut. Cyklistů bylo sedm, jednoho jsme s hodnotou 1,6 promile alkoholu zastavili u vjezdu na parkoviště na dálnici D2, další jel v noci na neosvětleném kole na komunikaci mezi Miloticemi a Kyjovem, nadýchal přes dvě promile," vyjmenoval v pondělí policejní mluvčí Pavel Šváb.

Vína se napil i při řízení

Kuriózní případ řešili v Pohořelicích na Brněnsku. „Jeden ze zastavených řidičů tam chvíli předtím neovládl svou chuť na alkohol a při řízení si lokl červeného vína. Tím se vysvětlil rozdíl hodnot při dechových zkouškách 1,02 a 0,28 promile. Desítka řidičů se dopustila přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil Šváb.

Od začátku roku policisté zaznamenali 351 nehod, které měly souvislost s alkoholem. Jedná se o dvaatřicet případů víc, než za stejné období loňského roku.