Krabice byla opravdu pečlivě zalepená. Nahlédnout dovnitř bylo pro hlídku městské policie překvapivě pracné. „Pevný karton byl důkladně přelepený a malý otvor k nahlédnutí opatrně vyřezávala nožem přibližně dvě minuty. Strážníci u toho dávali pozor, aby neporanili zvíře, které by bylo případně v balíku zavřené," popsal Ghanem.

Nízká úroveň vody v brněnské Přehradě
VIDEO: Netradiční pohled z dronu na upuštěnou Brněnskou přehradu, podívejte se

Když strážníci dovnitř balíku posvítili baterkou, uviděli mladého tygrovaného kocoura, který se strachy tísnil v rohu krabice. Odchytová služba městské policie zvíře odvezla do útulku, kde se jej hned ujal personál. „Navzdory varováním se ukázalo, že přibližně dvouletý kocour je ochočený, klidný a naprosto mírumilovný. Poté, co projde preventivní karanténou, budou moci zájemci požádat v útulku o jeho adopci," podotkl Ghanem.

Zdroj: MP Brno

Strážníci s případem i dál pracují. „V Oderské ulici se kolegům podařilo získat informace, které by mohly vést k nalezení člověka, který kočku u popelnic odložil. Svědci, kteří by mohli přispět k objasnění, se mohou hlásit na služebně v Labské ulici, anebo zavolat na číslo 547 22 33 43," doplnil mluvčí strážníků.

Kocour se podle Ghanema v útulku zabydlel. Pracovně mu tam začali říkat Schrödinger v odkazu na slavný myšlenkový experiment rakouského fyzika Erwina Schrödingera.

Zdroj: MP Brno

Případ se stal 5. ledna.