Policejní mluvčí Bohumil Malášek řekl, že centrem Tišnova se zápach rostlin nesl opakovaně. Podle něj bylo jen otázkou času, než vyjde najevo, odkud přesně pochází.

„Nelegální pěstírnu konopí s necelou čtyřicítkou rostlin objevili kriminalisté při domovní prohlídce jednoho z domků v centru města. Zakázané rostliny pěstoval padesátiletý muž z velké části na záhoncích na dvorku,“ sdělil mluvčí Malášek.

Kratom. Ilustrační foto
Revoluční návrh. V Česku vznikne seznam návykových látek jen pro dospělé

Vyšetřování ukázalo, že muž nakoupil semena v zahraničí a rostliny nejprve pěstoval uvnitř domu. Poté je přesadil na dvůr. Při prohlídce policisté našli rovněž pět kilo sušiny.

„Muž přiznal, že část z produkce sám spotřeboval, zbytek pak rozdával kamarádům a známým. Takto konopí pěstoval nejméně dva roky,“ informoval Malášek.

Zdroj: policie

Obdobně to v minulých dnech dopadlo při prohlídce domu na okraji Kuřimi. Jednatřicetiletý pěstitel měl doma skoro čtyřicet rostlin.

„Oba případy kriminalisté nadále vyšetřují. Dvojice mužů musí počítat se stíháním za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uzavřel mluvčí Malášek.