Jednatřicetiletý muž s několika záznamy v trestním rejstříku se pokusil energetický nápoj pronést přes pokladnu v supermarketu v brněnském Králově Poli. "To stačilo, aby ho soudce poslal do vazby. Muž byl totiž v minulosti za podobné přečiny několikrát trestaný a krádeže se dopustil v podmíněném trestu," upřesnil policejní mluvčí David Chaloupka.

Brno 8.4.2020 - slavnostního předání nájemní smlouvy a prohlídka výrobní haly, kde bude firma Respilon vyrábět ústenky a respirátory
Nové linky na masky proti virům v Brně. Vyrobí desetitisíce roušek denně

Podobně může podle něj skončit za mřížemi také o rok starší recidivista, kterého přistihli při krádeži v supermarketu na brněnském sídlišti Lesná. Přes pokladnu chtěl pronést potraviny v hodnotě 156 korun. "Hlídce tvrdil, že kradl, protože měl hlad. To ale nebude tak úplně pravda, protože mezi potravinami měl i láhev s alkoholem," uvedl mluvčí.

V samoobsluze v Rajhradě na Brněnsku zase bezpečnostní kamery zachytily muže, jak si strká pod bundu láhev vína. U pokladny si pak nastrkal do kapes další namarkované zboží a prodavačce tvrdil, že si v autě zapomněl platební kartu, pro kterou si zajde. "Do obchodu se však už nevrátil," dodal.

Pro důchodce, který ve středu havaroval u Pohořelic, letěl vrtulník.
Osmdesátiletý muž havaroval u Pohořelic. Těžce se zranil, letěl pro něj vrtulník

Podle Chaloupky si však pachatelé neuvědomují, že i banální krádež je v současném stavu nouze posuzována přísněji a hrozí jim za ni až osm let za mřížemi.