Mladší kapsář však byl dlouho neúspěšný a ani za deset minut z bundy nezískal žádnou hodnotnou kořist. „To se očividně příliš nelíbilo staršímu komplici a začal mu posunky dávat přesnější pokyny. Nakonec byli odměněni plnou peněženkou,“ přiblížil Vala.

Majiteli krádeží způsobili škodu převyšující deset tisíc korun. „V současné době po nich marně pátrají kolegové z obvodního oddělení v Žabovřeskách pro podezření z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ zmínil Vala.

Pokud lidé muže na videu nebo fotografiích poznají, mohou zavolat na linku 158 nebo se obrátit přímo na brněnské policisty na čísle 974 624 210.

Mladší muž je ve věku mezi čtyřiceti a pětačtyřiceti lety, je asi 185 centimetrů vysoký, střední postavy s krátkými tmavými vlasy. „Oblečený byl do světle šedého či modrého svetru nebo mikiny, modrých riflí a na nohou měl tmavší společenskou obuv,“ popsal Vala.

Staršímu je mezi pětačtyřiceti až padesáti lety. Měří kolem 180 centimetrů, je silnější postavy, má krátké tmavé vlasy a na čele měl dioptrické brýle. „Oblečený byl do světle modré košile, šedého svetru se záplatami přes lokty, modrých riflí. Na nohou měl tmavou společenskou obuv,“ doplnil policejní mluvčí.

| Video: Youtube