K napadení došlo před pěti měsíci v bytě poškozeného v Brně. Sabina Č. po hádce o cigarety vytáhla na svého kamaráda nůž a křičela, že ho zabije. „On ji v obraně bouchnul tyčkami na malování do nohy a do ruky, i přesto se jí ale povedlo ho bodnout do levé strany hrudníku," přednesl v úterý u Krajského soudu předseda senátu Adam Kafka.

Žena poškozeného pronásledovala do kuchyně a do pokoje, kde nůž odložila na postel. „Poškozený se ve strachu ozbrojil kladivem, které ale nepoužil. Vyšel pod záminkou nákupu cigaret ven z bytu, ve kterém následně obžalovanou zamknul a přivolal si pomoc," předčítal z obžaloby Kafka.

Snímek je ilustrační.
Zloděj z Brna jde do vězení. Kvůli vodě za pár korun bude za mřížemi půl roku

Podle svých slov měla obžalovaná ze svého kamaráda strach a proto se vyzbrojila při hádce nožem. „V minulosti na mě již dvakrát vztáhl ruku. Vždy se mi ale omluvil a já mu odpustila. V osudný den jsem byla rozrušená a plná strachu, nevěděla jsem, co dělám," hájila se Sabina Č. před odvolacím soudem. Její obhájkyně odvolání zdůvodnila požadavkem na vypracování psychologického posudku obžalované a rozporuplnými výpověďmi poškozeného.

U toho žena podle svých slov přespávala a chodila se k němu vykoupat. „Napáchala jsem v životě spoustu chyb. Kvůli závislosti jsem přišla o nezletilou dceru. Chtěla bych projít léčbou a nadále se svou dcerou udržovat vztah," litovala obžalovaná.

Zdroj: MP Brno

Krajský soud v Brně ale v úterý její odvolání zamítnul. „To, že byla dlouhodobou uživatelkou drog, a že byla v afektu, samo o sobě nezakládá soudu povinnost doplňovat dokazování o psychologický posudek obžalované," zdůvodnil zamítnutí Kafka. Soud uvěřil poškozenému, že se pouze bránil.

Soud nezjistil ani žádné rozpory ve výpovědi, podle Kafky mluvil poškozený konzistentně. „Neměl by důvod křivě vypovídat, když to byl on, díky jehož dobrodiní měla obžalovaná kde bydlet, měla útočiště a bez jakýchkoliv skrupulí poškozeného využívala," uzavřel Kafka.

Policie zadržela muže, který v Brně napadl školačku.
VIDEO: Pobodání dívky na Táborské v Brně policie vyšetřuje jako pokus o vraždu

Pár dní před pobodáním navíc žena kradla v Tescu ve Skandinávské ulici v Brně. Pod záminkou zkoušení zboží si v kabince strčila do kabelky potraviny, drogerii a doplňky za více než tisíc korun. Poté, co ji zadržela ostraha a zavolala policii, Sabina Č. utekla. Nechala ale na místě svou kabelku se všemi doklady. V době spáchání obou činů navíc byla v podmínce za krádež, kterou spáchala loni.

Krajský soud v Brně potvrdil trest vězení na čtyři a půl roku. Rozhodnutí odvolacího soudu je konečné.

Zdroj: Jaroslav Krupka, Jakub Vítek