Znojemský soud Bednáře odsoudil pro usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle Bednářovy obhájkyně Lucie Šebelové ale nezohlednil, že za nehodu částečně mohla i tříčlenná posádka druhého auta, a proto je trest nepřiměřený. „Poškození neměli zapnuté bezpečnostní pásy, a jelikož vjížděli na hlavní silnici, nedostatečně se přesvědčili o tom, zda je volno," uvedla u soudu.

Brněnský krajský soud Bednářovi trest snížil. Ve vězení podle nového rozsudku bude místo šesti pět a půl roku. Ze smrti ženy už jej soud neviní, nadále mu ale přičítá těžké ublížení na zdraví.

„Není možné jednoznačně dojít k závěru, že usmrcení ženy sedící na sedadle spolujezdce je jen vinou obžalovaného. Výrok o vině musí vycházet z naprosté jistoty, ne jen vysoké míry pravděpodobnosti. Nepřičítáme mu proto její smrt. Žena neměla zapnutý pás, byla to i její neopatrnost," vysvětlil soudce Aleš Flídr.

Bednář narazil se svým autem do pravé zadní části druhého auta, to se roztočilo a žena sedící na místě spolujezdce prolétla sklem. Řidič auta se zranil, stejně jako muž sedící na zadním sedadle, který si při nárazu vážně poškodil mozek.

Pěti a půl letý trest pro Bednáře je podle soudce Flídra přiměřený. „Sice mu smrt ženy nepřičítáme, ale jel pod vlivem drog, a v době, kdy měl zákaz řízení. Navíc místem, kde je nejvyšší povolená rychlost devadesát kilometrů v hodině, jel sto dvacet kilometrů v hodině. Jde o vědomá pochybení a hrubé porušení zákona o silničním provozu," uvedl Flídr.

Bednář i podle brněnského krajského soudu nese vinu za zranění posádky nabouraného auta. Námitka obhájkyně, že se řidič nabouraného auta dostatečně před vjezdem na hlavní silnici nepřesvědčil, zda jet může, je podle soudce bezpředmětná. „V tomto případě je na vině Bednářova nepřiměřená rychlost. I znalci u znojemského soudu uvedli, že pokud by Bednář jel maximálně devadesátkou, ke srážce by nedošlo," poznamenal.