Potvrzení rozsudku znamená pro obžalovaného také konec u policie. „V souladu se zákonem o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů bude propuštěn,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zejda loni v únoru na služebně v Běhounské ulici zfackoval třicetiletého opilého sprejera, kterého krátce před tím společně s druhým mužem zadržela policejní hlídka v brněnských Denisových sadech. Podle obžaloby udeřil otevřenou dlaní sprejera čtyřikrát do hlavy a způsobil mu tím protržení ušního bubínku.

Obžalovaný se k činu nepřiznal. U krajského soudu trval na své dřívější obhajobě. Hájil se, že se žádného protiprávního jednání nedopustil a tvrdil, že výpověď sprejera je nevěrohodná. „Výpověď Jakuba Zejdy je podpořená policisty, ti však na místě nebyli celou dobu,“ uvedl předseda senátu.

Zejdův obhájce dříve u městského soudu poukazoval na to, že sprejer měnil v době vyšetřování výpovědi, navíc prý měl důvod policistu křivě obvinit. Krajský soud s tím nesouhlasil. „Výpověď poškozeného je konzistentní, je prokázána jeho věrohodnost,“ řekl v úterý předseda senátu.

Brzy už bývalý policista musí také zaplatit pojišťovně přes tisíc korun za ošetření muže, kterého napadl.