Podle Crhy začali lidé přemýšlet o podobném způsobu obrany kvůli napadení chlapce takzvaným Vaňkovka gangem. „Nyní někteří rodiče volají dokonce po domobraně. Podle mě to ale není možné. Pokud ji dospělí muži postaví a půjdou proti dětem, můžou jim ublížit a budou trestně stíhaní,“ řekl Crha.

Ilustrační foto
V Bohunicích údajně řádí Vaňkovka gang. Není to pravda, tvrdí členové

Vlastní obranu městské části podpořil na sociální síti třeba Jan Marten. „Navrhl bych otevřený boj. Na jedné straně ti, kteří se nebojí postavit se za svou čtvrť a na druhé tenhle rádoby slavný gang,“ uvedl.

Lidé spekulovali také o spojení Vaňkovka gangu se čtvrtečním případem, při němž měla skupina napadnout kolemjdoucíh muže. „Tuto souvislost jsme vyvrátili. Krom tohoto incidentu jsme poslední dobou nezaznamenali žádný náznak problému. Situaci na sídlištích věnujeme nadále zvýšenou pozornost,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Hlášení o dalším případu v bohunické Moldavské ulici dostali policisté v pondělí. Na místa ihned vyjela hlídka. „Nejenže byl v místě klid, svědci navíc potvrdili, že tomu tak bylo i v poslední půl hodině, nikdo se tam nenacházel a žádná rvačka nebyla,“ dodal.

V případě napadeného chlapce policisté už mají podezřelého. Incident nadále vyšetřují, souvislost s takzvaným Vaňkovka gangem prozatím nevyloučili.

Dopravní nehoda - Ilustrační foto
Chtěl dostat opilou ženu ze silnice, jeho auto ale nabořilo zeď a převrátilo se