Bombovým útokem hrozil třiatřicetiletý lupič v pobočce Čedoku v brněnské Nádražní ulici. Pokud prý nedostane peníze, vyhodí cestovní kancelář do povětří.

Pachatel si nakonec neodnesl ani korunu. Díky pohotové pracovnici. Muži, který se před zhruba deseti lety dopustil závažného násilného činu, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Pachatel přišel v úterý odpoledne do pobočky cestovní kanceláře v Nádražní ulici a nejprve si prohlížel katalogy. Po chvíli požádal pracovnici kanceláře o papír a tužku a začal psát výhružný vzkaz. Prý se jedná o loupežné přepadení s tím, že v místnosti je uložená bomba,“ potvrdila brněnská policejní mluvčí Andrea Procházková.

Pracovnice cestovní kanceláře si psaní nenápadně přečetla ještě před tím, než ho dopsal. Potichu požádala jiného zákazníka, který byl zrovna uvnitř, aby zavolal policii. Do několika minut na místo dorazila policejní hlídka a podezřelého zadržela.

„Ve středu policejní komisař zahájil proti lupiči trestní stíhání. Kriminalisté navíc zjistili, že muž se již v minulosti dopustil násilného jednání, proto podal komisař návrh na jeho vzetí do vazby,“ dodala Procházková s tím, že Městský soud v Brně bude o vazebním stíhání rozhodovat ve čtvrtek.