Na nedostatek důrazu a rychlost policie doplatil dnes po desáté hodině dopoledne pětadvacetiletý bankovní lupič. Policisté jej zadrželi přímo u přepážky.

Co mladíka vedlo k přepadení banky ČSOB v ulici Svratecká se kriminalisté dozvědí v následujících dnech. Jisté je, že s přepadením zloděj otálel a to se mu stalo osudným. „V deset hodin a čtrnáct minut ohlásili zaměstnanci banky podezřelého muže, o sedm minut později byl přímo u přepážky zadržen,“ řekla mluvčí brněnských policistů Andrea Procházková. Zásah byl bleskový také díky shodě okolností, kdy jedno z policejních aut bylo nablízku.

Ke své nezdařilé loupeži si muž pořídil maketu pistole. Po desáté hodině vešel do dveří banky, ale nezamířil přímo k přepážce. „Pravděpodobně se tam bezprizorně pohyboval a to vzbudilo podezření zaměstnanců banky,“ pokusila se scénu zrekonstruovat Procházková.

Než se však lupič odhodlal k činu, policejní auta už byla na cestě. Pak už šlo všechno rychle a lupič, aniž by se stihl alespoň dotknout bankovky, se bez odporu vzdal.

Rychlost zásahu potvrdili i svědci. „Bylo to během půl hodiny, najednou tu byla spousta policistů, a pak někoho vedli v poutech. Holkám vedle se naštěstí nic nestalo,“ řekla brněnskému deníku Rovnost květinářka z těsného sousedství banky.

Kromě květinářství je vedle banky i kosmetický salon, jehož zaměstnanci postávali za policejními páskami a užívali si jarního sluníčka. „Moc jsme neviděli, ale na zemi tam ležel borec,“ sdělila jedna z nich.

Muže nyní čeká řada výslechů na jejichž základě ho policisté zřejmě obviní. Za loupežné přepadení mu hrozí až deset let pobytu za mřížemi.