Spícího muže zpozorovali pracovníci dohledového centra městské policie a prostřednictvím kamerového systému se na něj zaměřili. „Viděli tak, jak si čtyřicetiletý muž ke spícímu přisedl, z kapsy šortek mu vytáhl mobil a vydal se do Benešovy ulice. Obsluha kamer jeho trasu sledovala a zachytila, jak z telefonu sundal obal a vyhodil. V tu chvíli už k němu ale mířila hlídka poříční jednotky, která ho zastavila a objevila u něj odcizený telefon,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Muž se ke krádeži přiznal a potvrdil, že kryt vyhodil do nedalekého koše, kde ho strážníci našli.

Zanedlouho si strážníci dohledového centra všimli další krádeže. Ke spícímu muži přišli tři mladíci, kteří mu prohledali batoh. Osmnáctiletý muž z něj vytáhl peněženku. „S tou ale daleko nedošel, nedaleká hlídka městské policie podezřelé trojici zahradila cestu a i on se po chvíli přiznal, že alkoholem znaveného muže prohledal a neodešel s prázdnou,“ řekla Kadrnožková.

Strážníci muže probudili a uklidnili ho, že jeho mobil i peněženku mají.

Čtyři provinilce podezřelé z trestného činu si přijeli převzít republikoví policisté. Ti navíc zjistili, že osmnáctiletý mladík, který nejdříve udával falešnou totožnost, je v celostátním pátrání, protože nenastoupil do výkonu trestu.