Obžalovaná v pátek u soudu předčítala ze zprávy dětského psychologa Miroslava Petržely, ke kterému její dvě děti od začátku března dochází na psychoterapii. „Otec děti zapojoval do svých perverzních scénářů. Dívka mluvila o tom, že se otec převlékal za kočičku a před dětmi se vyměšoval. Když dívka mluvila o tom, co otec dělal, byl chlapec opakovaně mimo. Když měly děti jít do školy převlečené za zvíře, vybavil si vzpomínky, jak se jejich otec převlékal za kočičku,“ přečetla žena u soudu ze zprávy.

Petržela podle ženina přednesu dále ve zprávě píše, že obě děti z otce mají strach a nechtějí se s ním scházet. „Jako psycholog nepochybuji o tom, že ke zneužívání dětí opakovaně docházelo,“ uvedl dál ve své zprávě podle obžalované ženy odborník.

Ilustrační foto.
Manžel v kostýmu kočky zneužíval děti, tvrdí žena. Žalují ji za křivé nařčení

Soudce Ondřej Klusák psychologovu zprávu nepřímo označil jako výplod. „Vy jste tady přednesla, co vyplodil pan Petržela a k výpovědi paní znalkyně chcete uvést co?“ reagoval na přednes obžalované.

Soudní znalkyně z oboru psychologie Marcela Šindelářová uvedla, že obžalovaná nemá sklony k vymýšlení a záměrnému zkreslování skutečnosti. „Když jsem vypracovávala posudek, byla žena rok v péči psychologa a psychiatra, podle zprávy dané psycholožky se její stav zlepšoval. Dokáže rozlišit, co si pamatuje dobře a co neví přesně,“ řekla u soudu znalkyně. Na dotaz soudce doplnila, že se obžalovaná nechová hystericky.

U soudu dále vypovídal policejní komisař z oddělení obecné kriminality pro území Brno-venkov Jiří Pospíšil. Ten popisoval průběh rekonstrukce údajného znásilnění obžalované. Manžel měl před tím ženu zabalit do potravinářské fólie a policista vysvětloval, že obalení těla fólií není tak důležité jako její dotažení. To soudce Klusák přirovnal ke svačině. „Já vím, já jsem dneska právě balil rohlík,“ poznamenal s úsměvem. Z rekonstrukce podle kriminalisty vyplynulo, že dotáhnout fólii na těle člověka, který se brání, lze jen těžko.

Zamotaný případ ani v pátek u soudu neuzavřeli. Jednání bude pokračovat sedmnáctého května.

Ilustrační foto.
Manžel zneužíval děti, stále tvrdí žena. U soudu čelí obžalobě z křivého nařčení