Kopriva se doznal, že muže opravdu ze srázu strčil. Tvrdí ale, že mu vše podsouvala Grycová. „Obžalovaná logicky využila někoho, kdo by byl snadno manipulovatelný a koho by zaujal finanční motiv,“ uvedl státní zástupce Petr Bejškovec.

Obhájci Grycové požadovali, aby soud jejich klientku zprostil obžaloby, protože jí chyběl motiv. „Neměla by žádný prospěch z manželovy smrti, vycházeli spolu dobře,“ zdůraznil obhájce Robert Grund. Jeho kolega Tomáš Sokol popsal Koprivu jako člověka, který neustále lže. „Obžalovaná mu mohla uvěřit, že je tím, koho ze sebe dělal. Má silnou náchylnost k majetku, ale není schopen ho získat poctivě. Chybí důkaz, že by ho moje klientka navedla," uvedl advokát.

Brno 25.8.2020 - Hády, bývalý Lesní lom
Drama z lomu Hády pokračuje. Šestnáct let neplatí, v Brně opět začalo dokazování

Jako důkazy předložili videa z Koprivova mobilu, které měly dokazovat jeho majetnické a nepoctivé chování. „Na těch videích je vidět, jak je agresivní a jak jsou pro něj důležité peníze a majetek." vysvětlila Grycová. Kopriva videa hájil tím, že je točil v nadsázce. „Jsou to virální videa, chtěli jsme napodobovat reality show, nemá to spojitost s případem," namítal Kopriva.

Poškozený František Divoký navíc upozornil na to, že na místě činu bylo podle něj více osob. „Slyšel, jsem ještě další dva mužské hlasy," uvedl u soudu. Obhájci poté vyjádřili nespokojenost s tím, že soud se tuto skutečnost dostatečně nezabýval, soudce Miloš Žďárský ale v odůvodnění rozsudku uvedl, že více lidí tam nebylo.

Krajský soud v Brně stejný rozsudek vynesl už minulý rok. Vrchní soud v Olomouci mu případ vrátil. „Důkazy v obnoveném líčení ale neukázaly vůbec nic nového. Grycová celý plán zosnovala a Kopriva pak poškozeného srazil, a poté do něj ještě kopal,“ uvedl soudce Miloš Žďárský.

Pokus o vraždu se odehrál v listopadu 2017. Manžel Grycové útok přežil a poté za ni složil desetimilionovou kauci, aby nemusela být ve vyšetřovací vazbě.

PETRA ŠEBKOVÁ