Ve Veverské Bítýšce si muž počkal na důchodkyni jedoucí na jízdním kole a z košíku jí za jízdy ukradl tašku s nákupem a peněženkou. Získal tak tři stovky v hotovosti. Nákup vyhodil. „O dva dny později na stejném místě při navlas stejném scénáři získal o stokorunu více. Paradoxně s prodělkem odcházel z nedaleké obce. U obchodníka si chtěl koupit dva balíčky cigaret. Při placení se pokusil ukrást kovovou příruční pokladnu. Při přetahování ji majitel nakonec ubránil," popsal Malášek.

Lupič tak musel zapomenout na požadované cigarety i tisícikorunu, kterou naoko platil, a zachránil se útěkem. Další dvě stovky získal, když v Braníškově zaútočil na autobusové zastávce na padesátiletou ženu, kterou dokonce ohrožoval nožem. „Obsah uloupené tašky s osobními věcmi, mobilním telefonem a platební kartou opět zahodil. Nechal si jen peníze," uvedl Malášek.

Špičkový kriminalista Jan Rybár. Je vedoucí odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR.
Šéf pátračky: Případy s tak tragickým koncem, jako u Tomáše, jsou výjimečné

V dalších dvou případech vyrazil do obchodu. Při placení drobného nákupu s elektrickým paralyzérem v ruce pohrozil prodavačkám a ty mu z pokladny vydaly pokaždé asi deset tisíc korun. „Třikrát zaútočil na řidičky parkujících automobilů. Od nich si pod pohrůžkou násilí vynutil vydání kabelek s osobními věcmi, mobilními telefony a platebními kartami. Vždy si nechal jen hotovost. Kabelky zahodil," přiblížil Malášek.

Na loupežné výpravy muž vyjížděl svým osobním autem škoda, na nějž připevňoval převozní registrační značky sousedního státu. „Maskoval se parukou a čepicí. Stěžejní informace pro kriminalisty přišla při vyšetřování jiné trestné činnosti. Po předložení důkazů muž loupežné výpravy přiznal," sdělil Malášek.

Jednu událost poškozený ani policii neohlásil. „Lupič, který ještě nebyl trestaný, je ve vazbě," doplnil Malášek.