Kromě něj vypovídala také bývalá přítelkyně obžalovaného, která slova otce potvrdila. „Byl to vždy milý, citlivý a laskavý člověk. Nikdy jsem u něj nepostřehla známku agresivity,“ vypověděla u soudu.

Podle výpovědí se u obžalovaného objevovaly posledních pár let deprese, které léčil u lékaře ale i svépomocně. Vylepšit obraz o jeho psychickém stavu nepomohla ani znalecká zpráva. „Záznam svědčí o dominující sadistické, či sadomasochistické reaktivitě,“ zhodnotil posudek soudce Tomáš Kurfiřt.

Barmanku vyděsila silueta muže za dveřmi. Ten se chtěl napít po otevírací době
Barmanku vyděsila silueta muže za dveřmi. Ten se chtěl jen napít

Nový důkaz svědčící proti obžalovanému muže rozrušil. "Pořád mi to připadá jako zlý sen. Žiji poklidný život, studuji a než se naději tak na mně dělají testy, jestli jsem sadista," naříkal. Podle něj je celý případ výmyslem poškozené, která v minulosti dlouhodobě navštěvovala psychology i psychiatry. 

Podle soudce Tomáše Kurfiřta si návrh a záruky vyžadují čas na zhodnocení. „Přijetí záruky od otce obžalovaného je přípustné. Důvodné podezření o vině obžalovaného však stále existuje. Zatím ho proto ponecháme ve vazbě a záruky zvážíme,“ vysvětlil.

BARBORA NEŠPOROVÁ