Kromě něj vypovídala také bývalá přítelkyně obžalovaného, která slova otce potvrdila. „Byl to vždy milý, citlivý a laskavý člověk. Nikdy jsem u něj nepostřehla známku agresivity,“ vypověděla u soudu.

Podle výpovědí se u obžalovaného objevovaly posledních pár let deprese, které léčil u lékaře ale i svépomocně. Vylepšit obraz o jeho psychickém stavu nepomohla ani znalecká zpráva. „Záznam svědčí o dominující sadistické, či sadomasochistické reaktivitě,“ zhodnotil posudek soudce Tomáš Kurfiřt.

Nový důkaz svědčící proti obžalovanému muže rozrušil. "Pořád mi to připadá jako zlý sen. Žiji poklidný život, studuji a než se naději tak na mně dělají testy, jestli jsem sadista," naříkal. Podle něj je celý případ výmyslem poškozené, která v minulosti dlouhodobě navštěvovala psychology i psychiatry. 

Podle soudce Tomáše Kurfiřta si návrh a záruky vyžadují čas na zhodnocení. „Přijetí záruky od otce obžalovaného je přípustné. Důvodné podezření o vině obžalovaného však stále existuje. Zatím ho proto ponecháme ve vazbě a záruky zvážíme,“ vysvětlil.

BARBORA NEŠPOROVÁ