Hrozí jim pět až dvanáct let vězení. „Oba jsou obžalovaní pro zločin obchodování s lidmi, přečin ohrožování výchovy dítěte a Kurková sama ještě z nakládání s dětskou pornografií," sdělila státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Upozornila, že všechny poškozené byly na útěku z dětských domovů a nejmladší dívce bylo patnáct let.

Podle jedné z poškozených ji i další dívky vozila dvojice kvůli prostituci do Vídně a Prahy. Klientům měly své služby nabízet také v jejich domě v Brně. „Klientů jsem měla sedm osm denně. Abychom nebyly unavené, tak nám Kurková kupovala každý den redbull," přečetl soudce Michael Vrtek z výpovědi.

Žena ve středu u soudu obvinění odmítla. „Nikdy nebyla podmínka, že mají dělat prostituci, aby u mě mohly být," prohlásila. Nesouhlasil ani její partner Dirda.

Muž měl přitom podle výpovědi poškozené vozit ji i další dívky do Vídně a Prahy. „Napsal mi na lístek částky, které mám požadovat, protože jsem neuměla německy," přečetl soudce Vrtek. Za různé služby si měly dívky účtovat od pěti set, do pěti tisíc korun. Nejvyšší částku chtěly za poskytování služeb po celou noc.

Trojice dívek měla založené účty na webových stránkách, které zprostředkovávají kontakt mezi ženami a klienty. Kvůli těmto profilům také měla obviněná požadovat fotky dívek ve spodním prádle nebo nahé. „Nikdy jsem dívky nefotila a nikdy jsem nedávala nic do počítače. Nejsem schopná si na počítači pustit ani písničku," hájila se před soudem Kurková.

S Dirdou také odmítli, že věděli, že jsou dívky nezletilé, navíc hledané kvůli útěku z domovů. „Dívky tvrdily, že je jim osmnáct a devatenáct. Kdybychom to věděli, nenechávali bychom je u sebe," řekl Dirda.

Soud se bude případem zabývat znovu ve čtvrtek od půl deváté ráno.