Desítky policejních hlídek v ulicích, hlášení ve vysílačce všem řidičům brněnského dopravního podniku. Mimořádná pátrací akce, kterou policisté v Brně ve středu odpoledne rozpoutali slavila brzký úspěch. Pachatel, který ohrožoval oběť nožem, tak po necelé půlhodině od útoku putoval do policejní cely.

„Pětadvacetiletý muž se vydal krást do jedné z chat v brněnských Maloměřicích. Přeskočil více než dvoumetrový plot a s batohem na zádech se pohyboval uvnitř chatky. Podezřelý muž neušel pozornosti osmnáctiletého mladíka. Chtěl ho uvnitř stavení zadržet, ale zloděj na něj vytáhl nůž a napadl ho,“ řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V chatce se strhla potyčka. Odvážný mladík útočníkovi nůž z ruky vyrazil a snažil se zavolat policii. Zloděj se ale pro nůž sklonil, strčil ho do kapsy a dal se na útěk. Nebojácný mladík vytočil linku 158, popsal pachatele a spustil tak rychlou pátrací akci.

Jedna z nasazených policejních hlídek pak v ulici Markéty Kuncové zajistila muže odpovídajícího popisu. „U něj při bezpečnostní prohlídce našla i nůž, kterým útočil. Při šetření případu mladík přiznal, že v objektu sbíral kovový odpad. Po prošetření případu policisté mladíkovi sdělili podezření z trestného činu krádeže,“ dodal Malášek.