Přerušení řízení navrhli prezidentovi právníci. „Soud tuto žádost přezkoumal a dospěl k závěru, že bude vhodné řízení přerušit, a to do pravomocného skončení trestního řízení vedeného u Policie České republiky. Řízení tím pádem odročil na neurčito, protože nelze předem předjímat, kdy trestní řízení skončí," uvedla mluvčí brněnského městského soudu Petra Hovorková.

Bartík rozhodnutí vítá. „Rozhodnutí soudu je po všech stránkách v pořádku,“ uvedl.

Podle mluvčího českého prezidenta Jiřího Ovčáčka byl důvod k přerušení řízení vážný. „Trestní řízení ve vztahu k Bartíkovi je vedeno pro podezření z trestného činu pomluvy a trestného činu poškození cizích práv. Jde o závažnou záležitost uvedení v omyl všech voličů,“ napsal Rovnosti Ovčáček.

Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, loni na podzim Bartík umístil na svůj facebookový účet informace o tom, že podle jeho zdrojů trpí Miloš Zeman rakovinou s metastázemi, zbývá mu maximálně sedm měsíců života a odmítl léčbu.

Ovčáček tehdy toto tvrzení popřel a uvedl, že právní zástupce prezidenta na Bartíka podá trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy a žalobu na ochranu osobnosti.

Policisté začali případ prošetřovat začátkem letošního února.