Třiadvacetiletý partner prý přistavil dětský kočárek, ve kterém stála jejich čtyřletá dcera, k charitativní pokladničce u pultu tak, aby nepozorovaně odlepila několik vrstev lepicí pásky. „Ta totiž sloužila k zajištění víka pokladničky. Sám se přitom postavil způsobem, aby na ni, a hlavně na její obratné prstíčky, nebylo vidět. Když dívenka odlepila všechny vrstvy pásky, strčila do otvoru nadační kasičky ruku, víko povolilo a z pokladničky vytahovala mince, které obratně vhazovala do kočárku,“ popsala mluvčí.

Podle svědků ji muž po celou dobu pozoroval. V jeden moment přistoupil k pokladničce, uchopil celý box a vysypal veškerý obsah mincí do kočárku. Neodradil ho ani nápis, že vybrané peníze pomohou rodičům dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Hned poté posadil dívenku na peníze v kočárku a v klidu si sedl za stůl provozovny.

„Následně si k nim přisedla i žena, která doposud vybírala občerstvení. Manažer fast foodu, kterého na krádež upozornili všímaví zaměstnanci, důrazně oba vyzval, aby odcizené peníze vrátili. To udělali, ale s velkou nevolí a až po opakovaných výzvách,“ dodala Pokorná.

Po zhlédnutí záznamu bezpečnostních kamer, které dokazovaly tvrzení svědků, strážníci přivolali republikové policisty. Ti řeší podezření ze spáchání trestného činu.