Pochopit pohnutky staršího z dvojice mladíků lze podle něj jen v případu z poloviny dubna. „To šel spolu se svou přítelkyní z návštěvy o několik měsíců mladšího parťáka. Chtěl se prý před dívkou vytáhnout a připravit jí neobvyklý zážitek. Posloužil k němu před domem odstavený dvoumístný elektrický invalidní vozík v hodnotě čtyřicet tisíc korun. Ten odcizil a odstartoval jízdu rajhradskými ulicemi. Když je podivná kratochvíle přestala bavit, vozík ve vedlejší ulici odstavili. Naštěstí jej nestačili poškodit," popsal Malášek.

Na konci února se pak oba mladíci vyřádili v areálu rajhradského hospicu. „V noci je zaujala dekorační betonová želva. Hodili ji tedy do vody. Možná v představě, že bude plavat. Navíc poničili dřevěnou pergolu," řekl mluvčí.

Třetí případ se odehrál v Popovickém lese. „Mladíci vylezli na střechu myslivecké chaty, potom je prý zaskočila velká výška. Museli tedy střechu rozebrat a pálené tašky poházet po okolí. Pak ještě stihli rozbít okna," popsal Malášek. Majitelům chat podle něj mladíci způsobili škodu za nejméně padesát tisíc korun. Oba jsou nyní stíháni pro poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci.