„Jeden ze zaměstnanců ho proto údajně pobídl, aby opustil budovu a upozornil ho, že si ponese pracovní následky. To prý opilého muže rozčílilo, kolegu údajně začal hrubě urážet a choval se velmi agresivně,“ přiblížil v pátek Pavel Šoba, mluvčí brněnských strážníků.

Právě jim totiž v obavách o své zdraví urážený pracovník zavolal o pomoc na linku 156. Ti dorazili do firmy, když prošli kolem rozbitých skleněných dveří. „V blízké šatně potřísněné krví zastihli rozrušeného třiačtyřicetiletého muže. Hned postřehli, že mu krvácí malíček a ošetřili ho. Muže pak doprovodili stranou, aby již nemohl nikoho ohrozit a zajímali se o přesný souběh událostí,“ uvedl Šoba s tím, že podle svědků se rozrušený muž poranil sám.

Ilustrační foto.
Plameny zachvátily chatu v Předklášteří, dorazil i protiplynový vůz

A to prý při tom, když skleněnými dveřmi ve zlosti prohodil hasicí přístroj. „Než na uvedenou adresu stihla dorazit hlídka, dal prý svoje rozpoložení ještě najevo boucháním a kopáním do šatních skříněk. Strážníky provedená dechová zkouška přinesla hodnotu bezmála 4 promile, a protože škoda na majetku podle prvotních odhadů přesáhla deset tisíc korun, muže si jako podezřelého z trestného činu převzala republiková policie,“ doplnil mluvčí městské policie.