Podle jejich mluvčího Jakuba Ghanema vše začalo ve chvíli, kdy se na ně obrátil soused. Tvrdil, že na něj muž opakovaně úporně zvoní a bouchá na dveře. Protože měl doma malé děti, zavolal strážníky.

„Byt jsme našli snadno, mimo jiné proto, že dveře byly nápadně poškozené. Padesátník přiznal, že si je sám rozbil sekerou. Kolegům umožnil vstoupit dovnitř a ti ucítili silný železitý zápach,“ sdělil mluvčí Ghanem.

Důchodkyně ze Znojemska byla přesvědčená, že je v kontaktu se známým hercem, a posílala mu peníze. Byl to však podvodník. Snímek je ilustrační.
Virtuální láska skončila, když podvodník žádal pobyt v luxusním hotelu v Brně

Muž vysvětloval, že se právě pokoušel úhlovou bruskou rozříznout napůl plynový sporák. Chtěl tím ukončit smlouvu s dodavatelem.

„Kolegové okamžitě uzavřeli přívod plynu a muže upozornili, že v osmipodlažním domě mohl způsobit výbuch. On ale nevybíravě odvětil, že je mu to úplně jedno a že v bytě rozřeže všechno. Hlídka proto přivolala záchranáře kvůli posouzení mužova zdravotního stavu, plynárenskou pohotovost i republikové policisty pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uzavřel mluvčí Ghanem.

Případ se stal ve středu večer. Informace o něm jsou jasné od pátku.