Peníze zmizely z bankomatu v brněnské Horově ulici koncem dubna. "Kolem půl sedmé večer přišel k bankomatu pětadvacetiletý muž, který si vybral třináct tisíc korun. Peníze ale zapomněl odebrat. Po dvou minutách přišel k bankomatu jiný, neznámý mladík, zapomenuté bankovky vytáhl a ještě se pokusil o výběr peněz," uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Neznámý muž ale stejně jako jeho předchůdce u bankomatu, měl zřejmě děravou hlavu. V přístroji totiž zapomněl platební kartu. "Policisté našli majitele této karty, nicméně v žádném případě se nejedná o mladíka zachyceného na videozáznamu z bezpečnostní kamery, který vzal zapomenutých třináct tisíc. Pravý majitel tvrdí, že platební kartu má u sebe a nikdy ji neztratil. Mladíka, který se s ní pokoušel o výběr, údajně nikdy neviděl," popsala zapeklitý případ Cejnková.

Policisté proto žádají lidi o pomoc při pátrání po mladém muži, kterého u bankomatu zachytila videokamera. "S penězi zjevně manipuloval a mohl by tak pomoci osvětlit celý případ," vysvětlila mluvčí. Policisté proto žádají lidi, aby v případě, že mají jakékoliv informace k mladíkovi z fotografií, aby je zavolali na policejní tísňovou linku 158.

Letadla společnosti Travel Service
Odlet letadla do Brna o pět hodin zdržel opilý stevard