Zaměstnance brněnské sběrny zbil Sochor podle obžaloby v září 2016. Minimálně osmkrát ho uhodil a poté utekl. „Shodou okolností a náhod ho neohrozil na životě. Vzhledem k rozsahu zranění je rarita, že neměl poškozený mozek,“ řekl u soudu znalec z oboru lékařství Michal Zelený.

Na dvoře zahlédla oba muže žena z nedaleké ubytovny, jako první pak zbitého muže našla. „Dávala jsem ve sběrném dvoře majiteli peníze na nájem a dotyčný muž tam po obědě nesl nějaké věci. Klopil oči. Odešla jsem, a když jsem se za deset minut vrátila, abych ještě něco vyřídila, byl od krve,“ vzpomínala svědkyně.

Podle dalšího svědka ale Kapurová přiběhla až ve chvíli, kdy na místo přijeli policisté a záchranáři. Tvrdila také, že obžalovanému neviděla o tváře, přesto ho bezpečně pozná. Její věrohodnost zpochybnili další svědci.

Napadený muž má trvalé následky, po zranění mu chybí část lebeční kosti. „Byl jsem ve sběrně, když přišel zákazník. Vytáhl trochu mědi a mosazi. Dostal jsem občanku a začal jsem vypisovat doklad. Chtěl jsem na něj dát razítko, otočil jsem se, a přitom jsem dostal ránu do hlavy. Ptal jsem se, co dělá, ale tloukl mě dál,“ vypověděl u soudu.

Obžalovaný svoji vinu odmítl. „Je mi líto, co se stalo. S uvedeným činem ale nemám nic společného. Můžu se vyjádřit maximálně k zahozené kšiltovce, kterou na místě našli policisté. Může být moje. Vlastním hodně kšiltovek. Cítím se ale nevinný. Nechápu, jak může být obžaloba postavená jen na výpovědi poškozeného,“ bránil se Sochor.

Výpovědi svědků se u soudu lišily. Poškozený obžalovaného nepoznal. Tvrdil také, že útočník měl na hlavě černou kšiltovku a na levém předloktí byl buď tetovaný, nebo tam měl malou šmouhu. Sochor má ale potetovaná prakticky celá obě předloktí.

Na místě činu se sice čepice s kšiltem obsahující biologický materiál obžalovaného našla, byla ale bílá. „Na dvoře policie našla čepici, ale ta tam byla tak půl roku předtím. Někdo ji u nás zapomněl," řekl poškozený. 

Lubomír Sochor je souzený za vraždu ve stádiu pokusu, hrozí mu až osmnáct let vězení. Obžalovaný je recidivista, v minulosti se dopustil víc než dvaceti trestných činů. Většinou se jednalo o drobné krádeže nebo napadení.