Vadil mu křik dětí hrající si na sídlišti v Králově Poli. Proto šestačtyřicetiletý Brňan Radim Kaman z jedenáctého patra panelového domu hodil jejich směrem lahev od piva. Pouze o jeden metr minul šestiletého chlapce. Hrozilo mu až dvanáct let za mřížemi, nakonec od Krajského soudu v Brně odešel s pětiletou podmínkou. Rozsudek je pravomocný.

Soud tak rozhodl po předložené dohodě o vině od státní zástupkyně i obhájce obžalovaného. „Obsah dohody o vině a trestu dostatečně odpovídá obsahu spisu a důkazům. Je to první a soud pevně věří, že i jediný, exces z řádného života obžalovaného. Navíc daný jeho tehdejší složitou životní situací,“ vysvětlil verdikt předseda soudu Karel Knaifl.

Státní zástupkyně Iveta Eichlerová na dohodu přistoupila po žádosti obžalovaného. „Návrh jsem akceptovala, protože se jednalo o jedno vybočení v jeho řádném životě, doznal se a spolupracoval,“ uvedla.

Obžalovaný svoji srpnovou reakci na venkovní hluk považuje za osobní zkrat. „Uvědomuju si, že jsem ohrozil dítě. Můj úmysl ale nebyl vyklonit se z okna a mrsknout tu flašku po něm,“ obhajoval se Kaman.

Kromě pětileté podmínky musí Brňan navštěvovat i psychologickou poradnu. Pokud podmínku poruší, půjde na tři roky do vězení.