Hudební skupina přijela do Bzence natočit CD. Po dni stráveném v nahrávacím studiu degustovali ve sklípku víno. Po pár hodinách se rozveselení vydali městem do hotelu, kde byli ubytovaní.

Na náměstí potkali tři místní, jeden z nich se nepohodl s procházejícím kytaristou. „Když jsme šli s kamarády v dobré náladě přes náměstí, Trnka po mně z ničeho nic začal hmatat. Kluci se ho snažili zpacifikovat. Odehnali ho, ale vrátil se. Třikrát mě takhle napadl. Spadl jsem na bok, on mě kopal do levé strany obličeje. Měl jsem hlavu jako balón,“ popsal útok poškozený.

Hudebníka se zastala i jeho kamarádka. „Řekla jsem mu, že ho prosím, ať toho nechá, že je to moc. Trnka mi řekl, ať uhnu, jinak mě zabije a pak mě udeřil hlavou do čela. Spadla jsem na zem, vyrazil mi zub,“ vypověděla. S pomocí další dívky zavolala policisty, útočník mezitím utekl.

Zbitého mladíka odvezla sanitka. S těžkým zraněním se léčil přes měsíc. „Měl jsem sedm zlomenin v obličeji. Naprasklou lebku a prasklou horní čelist. Měl jsem problém jíst,“ vysvětlil poškozený. Dodal, že kdyby měl Trnka pevné boty, nemusel by útok přežít.

Přestože mu kromě zranění obviněný rozbil mobil, mladík po něm nechtěl žádnou náhradu škody. „Nejsem ten typ člověka, který se dohaduje o peníze. Myslím, že má Trnka úplně jiné starosti. Nic od něj nechci,“ řekl poškozený.

Případ Davida Trnky brněnský krajský soud odročil na 22. března.