Mladé ženě kriminalisté prokázali sedmasedmdesát případů a celková škoda je 123 tisíc korun. „Někteří poškození přišli o stokoruny, jiní i o více než pět tisíc korun. Veškeré nabízené zboží mělo hodnotu 180 tisíc. Několik jejich zákazníků se domohlo vrácení částky, tu ovšem hradila z účtu dalších podvedených klientů,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Obviněná se k podvodům doznala. Dlužnou částku se snaží poškozeným vracet. Ženě hrozí až pětileté vězení.

Trestnou činnost spojenou s internetem řeší také policisté na Blanensku. Dosud neznámý pachatel nabízel v inzerátech zprostředkování práce z domu. „Se zájemci o práci nejdříve komunikoval a jako součást první zakázky požadoval zaplacení vratné zálohy ve výši patnáct set korun. Když zájemce peníze odeslal, materiál mu na požadovanou práci neposlal a přestal komunikovat. Zaslané peníze nevrátil,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Blanenští kriminalisté zatím zdokumentovali pět případů a na dalších dvaceti pracují. Poškození posílali peníze na anonymní účet. Vyšetřovatelé získali fotografie ženy, která peníze z toho účtu vybírala v Praze a Berouně. „Domníváme se, že má žena důležitý vztah k celému případu. Proto uvítáme informace, které povedou ke zjištění její totožnosti na čísle 974 631 337,“ řekl Malášek.

ONDŘEJ KALOUD