Stejný test mu už v září určil i Městský soud v Brně. Muž ale nebyl s rozsudkem spokojený a odvolal se ke krajskému soudu. „Soukal do ubytovny vtrhl v polovině května v noci. Vyběhl do třetího patra a bouchal tam na dveře jednoho z bytů. Křičel, že jde o noční kontrolu a že všechny postřílí,“ konstatoval předseda odvolacího senátu Vlastimír Čech.

Když se obžalovaný dostal do bytu, namířil plynovou pistoli s nábojem v komoře na břicho jednoho z obyvatelů. „Ohrožoval i ženu se dvěma dětmi ve věku pět a devět let. Chytil ji pak za ruku, smýkl s ní a napadená narazila hlavou do dveří. Zranila se na bradě a musela vyhledat ošetření v nemocnici,“ řekl Čech.

Pistole u hlavy

Soukala se snažil uklidnit správce ubytovny, ale nepodařilo se mu to. Obžalovaný se pak přesunul do druhého patra. „Bouchal na dveře pokoje, kde bydlela žena s dcerou. Když mu otevřela, přišel k tříleté dívce, která ležela na posteli a zbraň jí přiložil k hlavě,“ uvedl předseda senátu.

Pak střídavě mířil na dítě a jeho matku a ptal se, kdo půjde na řadu první. Nakonec sám odešel.

Soukal k soudu nepřišel. „Již podruhé žádal o odročení jednání kvůli jeho špatnému psychickému stavu. Na své účasti ale stále trval. Soud nakonec jednal v jeho nepřítomnosti,“ sdělil Čech.

Obžalovaný dříve u soudu vypověděl, že jen chtěl po obyvatelích ubytovny, aby mu zaplatili dlužný nájem. „Částečně se k činu přiznal,“ upozornil Čech.

Soudce dodal, že podmínečný trest rozhodně není nepřiměřeně vysoký. „Muž se totiž podobného jednání dopustil už v únoru 2007. Ještě s dalšími lidmi se v noci snažil vystěhovat nábytek z pokoje obyvatele ubytovny. Tehdy mu za to soud určil také podmínku,“ vysvětlil Čech.