Po návratu z vězení si Spurný našel práci v autoopravně. Když podal loni v prosinci výpověď, zaměstnavatel mu nechtěl dát poslední výplatu. Proto se Spurný rozhodl obstarat si peníze na nájem jinak. „Doznávám se v plném rozsahu. Ano, udělal jsem to. Když se dostanu do stresové situace, reaguji nepřiměřeným způsobem. Po výkonu trestu jsem si našel práci. Neměl jsem peníze a ze strachu, že se vrátím zpátky do vězení, jsem udělal tohle," řekl Spurný.

Prodavačka, od které chtěl obžalovaný peníze, se několik dní po prosincové události zhroutila. „Od té doby špatně spím. Mám problém dostat se večer domů, pořád se otáčím. Doma nemůžu být úplně potichu, abych neposlouchala rachocení. Musím být doma zamčená, jinak se neuklidním," vysvětlila poškozená.

Podle soudní znalkyně z oboru psychologie se může z posttraumatické stresové poruchy jednapadesátiletá žena dostávat několik let. „Vyšetření ženy jsme museli přerušit, protože se sesypala. Několik měsíců byla omezená v běžném způsobu života. Upadala do kolapsu,“ sdělila u soudu znalkyně Marta Holanová.

Za loupež, kterou způsobil prodavačce těžkou újmu na zdraví, dostal u krajského soudu Tomáš Spurný pět let vězení ve věznici s ostrahou. Žádná ze stran se proti rozhodnutí soudu neodvolala, rozsudek je pravomocný.