Původní rozsudek udělil muži pětiměsíční vězení s podmínkou na rok a tři čtvrtě. Odvolací soud nejdříve uvažoval o snížení trestu. Vzhledem k zapírání a lhostejnému chování obžalovaného při projednávání se však nakonec rozhodl odvolání zamítnout. „Jedná se o poměrně přísný trest, vzhledem k nulové sebereflexi obžalovaného, je však přiměřený,” uvedla soudkyně Hana Kleinová.

Jako jeden z důkazních materiálů předložila soudkyně videozáznam, který jízdu obžalovaného zachycuje. I přesto muž jakékoliv provinění odmítl. „Na motocyklu nejsem já, neřídil jsem ho,” uvedl po zhlédnutí záznamu.

Soud jeho výpověď nepřesvědčila. „A jak je tedy možné, že tam máte stejné oblečení, tašku přes rameno i krátký rukáv?” ptala se Kleinová. Obžalovaný ovšem nic nevysvětloval.

Podle rozhodnutí soudu důkazy trestnou činnost muže spolehlivě prokazují. „Že motocykl řídil, ukázala kontrola policistů. Stav, v němž nebyl způsobilý řídit motorové vozidlo, byl znát i ze způsobu jeho jízdy. Nebyl schopný policistům ujet,” řekla Kleinová.

ZUZANA PEKÁRKOVÁ