„Scénář je obdobný, jako v předchozích případech, ke kterým došlo napříč celou republikou. Poškozené kontaktuje neznámá osoba, která se představí jako pracovník banky, pro věrohodnost mnohdy zatelefonuje i další muž, který se představí jako policista,“ přiblížila v pondělí policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Připomněla případ z konce minulého týdne, kdy pětapadesátileté ženě telefonoval muž, který se představil jako pracovník bankovního ústavu a přiměl poškozenou, aby ze svého účtu vybrala 170 tisíc korun. „Následně ji přes komunikační aplikaci zaslal QR kód, prostřednictvím kterého poškozená vložila peníze do bitcoinmatu. Své peníze měla mít žena následující den zpět na svém účtu, ovšem nestalo se tak a muž, se kterým komunikovala, byl již nekontaktní,“ popsala mluvčí.

Uzavřené Žerotínovo náměstí v úseku mezi Veveří a Kounicovou.
Vodní spoušť v Brně: na pěti místech praskl vodovod, omezení komplikovala provoz

Podobně dopadla i devětačtyřicetiletá žena. „V tomto případě jí kontaktovaly hned tři osoby. Jeden z mužů se vydával za zaměstnance banky, druhý za bezpečnostního technika a třetí za policistu. Poškozená v tomto případě přišla stejným způsobem o pětasedmdesát tisíc korun. Uvedená trestná činnost je aktuálním trendem podvodníků,“ doplnila Cejnková, která vyzvala případné další oběti ať neváhají s kontaktováním policistů pro šanci návratu peněz.