Podle Marady jde jednoznačně o spiknutí jeho bývalé partnerky s jeho otcem. Podle něj byla žena alkoholička, která se i přes jeho nátlak odmítala léčit, nestarala se o domácnost a děti a chodila venku neupravená. „Za její chování a nadměrné pití jsem se styděl. Proto jsem ani nikomu nevykládal, jak to u nás doma vypadá," uvedl Marada u soudu.

Svědectví sousedů a známých tato Maradova tvrzení ale spíše vyvracejí. Podle nich žena o děti i domácnost pečovala, také jí nikdy nikdo ze svědků neviděl nějak zvlášť opilou. To, že by byla alkoholička, vyvrátil i soudní znalec Petr Nedoma. Podle něj utíkala do restaurací před agresivním chováním svého partnera. Pitím také tišila příznaky posttraumatické poruchy. „Agresivní chování i napadání partnerem zhoršovalo příznaky její poruchy. Alkohol jí do jisté míry poskytoval úlevu. Nepila ale moc a pořád. O alkoholismu v jejím případě tedy mluvit rozhodně nemůžeme," popsal znalec.

O tom, že byl jejich partnerský vztah problematický, mluvil ve své výpovědi i otec ženy. „Úplně jsem k nim přestal jezdit. Dušan je hrozný nervák a na ni i na děti čím dál víc křičel. Většinou to bylo kvůli úplným hloupostem. Třeba když se zpozdila s obědem," řekl muž.

Kromě týrání své družky byl Marada souzen i za napadení svého otce. Toho podle svědka nejprve udeřil, když se ale starší z mužů dal na útek, Marada ho pronásledoval, srazil jej na zem a nekontrolovatelně do něj kopal.

Ačkoliv se obviněný k tomuto činu částečně přiznal, tvrdil, že ho otec vyprovokoval. „Otec rozprodal naši firmu, i když mi před tím slíbil, že ji na mě přepíše. Můj bratr se kvůli němu zastřelil a i mně otec vyhrožoval, že mě zastřelí. Když jsem ho pak viděl, už jsem se nemohl udržet," hájil se Marada.

VIKTORIE POKORNÁ