Loupežné přepadení se stalo ve čtvrtek před devátou hodinou na parkovišti nedaleko supermarketu Albert v brněnské Líšni. Pachateli je podle kriminalistů okolo dvaceti až třiceti let, z místa utekl směrem do Puchýřovy ulice. „Je sportovní, štíhlé, asi sto osmdesát centimetrů vysoké postavy, na sobě měl černou mikinu a tmavé kalhoty. Má krátce střižené tmavé vlasy a obličej měl krytý tmavou rouškou," přiblížil popis pachatele v pátek policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při vyšetřování kriminalisté zjistili, že v době přepadení se na parkovišti a autobusové zastávce pohybovali další lidé, kteří by mohli poskytnout důležité svědectví k vyšetření případu.

Zdroj: PČR

„Hledáme hlavně svědka v tmavé mikině s kapucí a nápisem Calvin Klein, kraťasech, pod kterými měl tříčtvrteční černé elasťáky, a na nohou světlé tenisky. Pohyboval se v těsné blízkosti autobusové zastávky. Incident jistě viděla také žena ve věku mezi dvaceti a třiceti lety ve výrazné kostkované halence, džínách a s mikinou kolem pasu," popsal Malášek.

Pachatele se podle kriminalistů snažili při útěku pronásledovat dva muži, které nyní policisté také vyzývají k podání svědectví. „Asi čtyřicetiletý svědek měl na sobě modrou mikinu a modré rifle, na hlavě pak kšiltovku v kombinaci bílé a tmavé barvy. Asi padesátiletý muž pak byl oblečený do pruhovaného svetru, na němž měl tmavou vestu. Měl oblečené šedé kalhoty a sportovní boty," doplnil Malášek.

Svědci se mají ozvat na tísňovou linku 158.