V hlavě se muži zrodil plán, jak snadno přijít ke stroji v hodnotě kolem padesáti tisíc korun. Aby si svůj lup odvezl, půjčil si k tomu speciální nakladač a v uplynulých týdnech vyrazil do akce.

Do areálu se dostal poté, co zničil plot, záhy se však v jeho plánu začaly objevovat komplikace.

Odstavený shrnovač sena v areálu zemědělského družstva ve Svatoslavi upoutal pozornost zloděje ze Žďárska. | Video: Policie ČR

„Shrnovač naložil na vlečku a vytvořeným otvorem v plotu se vydal na cestu zpět. Jen, co se dostal mimo areál, zjistil, že odcizená vlečka by asi čtyřicetikilometrovou pouť nevydržela. Především proto, že měla poničené pneumatiky. Stroj uchopil nakladačem a takto nakonec úspěšně absolvoval neobvyklou noční jízdu,“ popsal ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při uskutečněné své výpravy nicméně spoustu věcí podcenil. „Vyšetřující policisté brzy získali záběry z bezpečnostních kamer. Ty je mimo jiné dovedly k majitelům v okolí poměrně neobvyklých strojů. Pak už nebylo problémem z instalovaného sledovacího zařízení zjistit pohyb stroje. Po prvním kontaktu podezřelého s policisty se odcizený stroj nečekaně objevil na původním místě. Při následujícím výslechu muž pochopil, že je zbytečné zapírat. Nyní musí počítat se stíháním za krádež,“ dodal Malášek.