Počínání sledovali policisté se zapnutou kamerou. „Jeho hazard náhodou natočila palubní kamera policejního vozu, kterého si muž za volantem nevšiml,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Muže nakonec zastavila až rozsvícená stopka. V přestupkovém řízení mu hrozí pokuta ve výši několika tisíc korun. Případ se stal na konci minulého týdne.

Nedodržování bezpečné vzdálenosti patří na silnicích mezi častý zlozvyk. „Jen loni měl na jižní Moravě podíl na bezmála dvě stě padesáti dopravních nehodách, jedná se tak o pátou nejčastější příčinu vzniku nehod. V jednom případě si nehoda vyžádala lidský život,“ dodal Vala s tím, že brzdná dráha v osmdesátikilometrové rychlosti je na suché vozovce minimálně kolem padesáti metrů.

K tomu je ale potřeba přičíst reakční dobu řidiče, technický stav auta, prodlevu brzd a náběh brzdového systému. „Řidičům může pomoci pravidlo dvou sekund, kterým mohou snadno zkontrolovat svou vzdálenost od druhého auta. Větší odstup by měli volit řidiči nákladních automobilů, nejhůře ale na tom jsou samozřejmě motocyklisté. Těsná jízda motorky za vozidlem se při prudkém brzdění rovná téměř jisté nehodě,“ upozornil policejní mluvčí.