Zdravotníci ošetřili dalšího muže, který utrpěl těžká mnohočetná poranění. „Následně jej letecky transportovali k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,“ doplnila Bothová.

Nehodu vyšetřují policisté, kteří přiblížili okolnosti tragédie. „Osobní automobil vjel v pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se střetl s protijedoucím náklaďákem. Bohužel na místě zemřel spolujezdec z osobního auta, zatímco jeho řidič skončil v nemocnici,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Kvůli kolizi snášeli řidiči dočasné dopravní omezení. „Komunikace byla do čtvrteční jedné hodiny ráno uzavřena,“ dodal Chaloupka.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči ze stanic Starý Lískovec a Brno-BVV. „Auto skončilo po nehodě mimo silnici ve svahu pod úrovní vozovky. Muže se z něj podařilo vyprostit pomocí zádových desek bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ upřesnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Zapojili se do pomoci zraněnému a jeho přesu do vrtulníku. Krajská psycholožka Hasičského záchranného sboru mezitím poskytovala posttraumatickou péči řidiči kamionu a jednomu svědkovi.

„Hasiči osvětlili místo nehody, zajistili prostor proti vzniku požáru, uklidili vozovku a pomohli s vyproštěním osobního auta na silnici. Hodinu po půlnoci zásah na místě skončil,“ uzavřel Mikoška.