Kriminalisté nadále vyšetřují událost, která se stala 9. ledna krátce před půlnocí, a žádají o pomoc případné svědky. Zpočátku všechno vypadalo jako běžná silniční kontrola. Policisté poblíž centra Brna zapnuli majáky a očekávali, že řidič na jejich pokyn zastaví.

„Avšak alkoholem zastřená mysl posádky auta dostala zaručeně lepší nápad. Šofér totiž znenadání prudce sešlápl plyn a odvážnou jízdou se snažil policisty setřást. Krátké ujíždění rychle ukončil náraz do autobusu nočního rozjezdu," uvedl ve středu policejní mluvčí Petr Vala.

Dva mladíci z havarovaného vozu se následně pokusili z místa nehody zmizet. V tom jim ale policisté i díky pomocí svědků zabránili, a mladíci tak skončili s pouty na rukou.

Dopravní nehodu odnesl zraněním pětašedesátiletý muž v rozjezdu, kvůli poranění ho museli ošetřit zdravotníci. Škoda na poškozených vozech je 240 tisíc korun.

Kriminalisté žádají o pomoc svědky nehody, kteří jim mohou výrazně pomoci k objasnění případu. „Svědci se mohou ozvat přímo kriminalistům na telefonních číslech 974 625 883 a 974 625 860. Případně také mohou využít tísňovou linku policie 158," dodal Vala.

Nabourané auto, kterým se snažil řidič v Brně ujet policistům.