„Nejvyšší soud zrušil rozsudek Vrchního soudu v Praze, který zcela zprostil obžaloby muže obviněného z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kterého se dopustil ve stavu toxické psychózy. Duševní porucha se u něj rozvinula v důsledku dlouhodobého užívání návykových látek a ovlivnila jeho schopnosti ovládat své jednání,“ uvedla mluvčí Tomíčková.

Zdrogovaný útočník podle soudu údery pěstí a nohou vážně zranil několik žen a jednoho muže. „Nohou udeřil do hlavy poškozenou, kterou tím srazil na zem a způsobil jí okamžitou ztrátu vědomí, otřes mozku, otok levé tváře, tržnou ránu ve vlasové části hlavy a zlomeninu nosních kůstek,“ stojí mimo jiné v popisu incidentu.

Ilustrační foto
Kvůli rozteklé zmrzlině uráželi muži v Brně prodavačku. Pak napadli strážníky

Další ženu i přes upozornění, že je těhotná, opakovaně kopl do hlavy a za vlasy táhl několik metrů.

Vrchní soud v Praze osvobození zdůvodnil tím, že agresor nebyl v době útoku příčetný, a nemohl tak situaci vyhodnotit. S tím ale Nejvyšší soud v Brně, kam se dovolal státní zástupce, nesouhlasil a vrátil případ do hlavního města k dalšímu posouzení.

Celé znění rozsudku najdete ZDE

Původně o trestu rozhodoval krajský soud, který muže poslal na tři roky do vězení. Nastoupit měl také na protidrogové léčení. Podle zjištění soudu měl muž dříve užívat různé drogy od marihuany až po opiáty a tím si způsobit duševní poruchu.

Podívejte se také na jiný případ, kdy v Brně vandal zdemoloval zastávku

Zdroj: MP Brno