Někteří oznamovatelé, kteří na akci upozornili policii, se o ní dozvěděli díky živému vysílání účastníků na sociálních sítích. „Mezi osmou a devátou večer jsme dostali oznámení, že se v Husovicích koná oslava s živou hudbou. Přijeli jsme tam a zjistili, že se tam opravdu koná akce. Pravděpodobně se jednalo o oslavu," uvedl v sobotu policejní mluvčí Pavel Šváb.

Událost se konala zřejmě v jednom z tamních vnitrobloků. „Na místě jsme se spojili s organizátorem. Vyzvali jsme ho k ukončení akce s tím, že jde o protiprávní jednání. Akce byla poté bez problému ukončena," doplnil Šváb.

Stěr při testu na covid.
Neodborný test na covid: žena se vážně poranila, musela v Brně na operaci

Policisté přítomné účastníky ztotožnili a veškeré protiprávní jednání zadokumentovali. „Případ postoupíme správnímu orgánu," řekl mluvčí.

Účastníci i organizátor se budou zpovídat hned z několika přestupků. I přes platné vládní nařízení na sobě neměli ochranu nosu a úst. Na akci byli navíc lidé po deváté večer.

Podívejte se, jak to vypadalo ke konci roku v revoltující hospodě U Sajmona pod Hájkem

Od této hodiny platí v současné době zákaz nočního vycházení. Jednalo se také o hromadnou akci, kterou současná protiepidemická pravidla neumožňují.