„Jsou vinni, že v roce 2016 nabídli dívkám ubytování, ty za to provozovaly prostituci a peníze odevzdávaly dvojici," shrnul soudce Vrtek. Dodal, že má soud za to, že se nejednalo pouze o případy doložené obžalobou.

Dvojici potrestal také propadnutím mobilních telefonů státu a Kurkové navíc zabavil šedesát tisíc korun. „Soud vypočítal výdělek ze dvou dívek provozujících prostituci po dobu jednoho měsíce. Vycházel z odhadu počtu klientů a sazeb za jednotlivé služby, což vychází asi na šedesát tisíc," dodal Vrtek.

Výši trestů soudce odůvodnil výpověďmi svědkyň. „Doplňovaly se a navazovaly na sebe. Soud přihlédl také k přitěžující okolnosti rozsahu trestné činnosti," řekl soudce.

Rozsudek není pravomocný, obhájce se na místě odvolal, státní zástupkyně Iveta Eichlerová ne. „Úvahy o odvolání jsou předčasné. Počkám na písemné vyhotovení rozsudku," řekla pouze Eichlerová.

Dvojice byla obžalovaná z obchodu s lidmi, ohrožování výchovy dítěte a Kurková sama ještě z nakládání s dětskou pornografií. „Všechny poškozené byly nezletilé, nejmladší bylo patnáct let a všechny byly na útěku z dětských domovů," upozornila již dříve státní zástupkyně.

Partnerům hrozilo pět až dvanáct let vězení.