„Obžalovaný se dopustil soulože na dítěti s těžkým zraněním a znásilnění,“ řekl státní zástupce Petr Bejšovec. V obžalobě obvinil muže ze znásilnění a výtržnictví. O týden později se totiž muž před dívkou obnažoval v parku. Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení.

Obžalovaný muž u soudu jakoukoliv vinu popřel. „Nic takového se nestalo. Neměl jsem s ní pohlavní styk. Vůbec nechápu, jak si mohli s rodiči něco takového vymyslet. Naopak ona osahávala mě, sahala mi na stehno,“ prohlásil.

Ilustrační foto.
Milovník vůní. Zloděj ukradl voňavky za dvacet tisíc

Poškozená dívka původně měla vypovídat z vedlejší místnosti, ale ani toho nakonec nebyla schopná a zhroutila se. Předseda senátu Miloš Ždárský tak nakonec jen přečetl její výpověď z přípravného řízení. „Měl stáhnuté kalhoty a penis venku. Otočil mě a stáhl mi legíny. Říkala jsem mu, ať to nedělá, zacpal mi pusu a dvakrát do mě zasunul penis. Pak přestal, protože slyšel tetu,“ přečetl Žďárský výpověď poškozené.

Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení.Zdroj: Michal Hrabal

V pátek u soudu vypovídala také znalkyně Eva Čermáková. Podle jejího posudku trpí dívka posttraumatickou stresovou poruchou po sexuálním ataku a pozdějším dalším kontaktu s obžalovaným. „Shodli jsme se na této diagnóze s více odborníky. Je to vážné onemocnění. Oba skutky přispěly k jejímu vychýlení z rovnováhy. Měla noční můry, vyhýbala se kontaktu s okolím,“ konstatovala.

Soudní líčení pokračuje dalšími výslechy 18. října.