Navrátil se hájí, že žádnou banku nevyloupil. „Nepamatuji si přesně, co jsem dělal, vím ale jistě že jsem v té bance ten den, ani nikdy jindy nebyl," uvedl muž. Na místě se ale našly pachové stopy, které jsou shodné s pachovými stopami obžalovaného.

Dramatickou loupež ve středu u soudu popsala i jedna ze zaměstnankyň pobočky. „Byly asi dvě minuty do zavíračky, když v tom do banky vběhl muž v kukle a montérkách. Začal na nás mířit pistolí a na všechny křičel, ať si okamžitě lehnou na zem. Potom přeskočil přepážku, dal mi zbraň k hlavě a pořád opakoval, ať ten šuplík rychle otevřu," popsala žena přepadení.

Jak přesně lupič vypadal, popsat nedokáže „Byl celý zahalený, dokonce měl na rukou rukavice, takže jsem neviděla ani kousek kůže. Já jsem se na něj ale ani dívat nechtěla, jen jsem se mu co nejrychleji snažila vyhovět," řekla žena.

Podle státní zástupkyně Ludmily Doležalové způsobil muž zaměstnankyni pobočky banky psychické trauma. „Po přepadení trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Několik měsíců nemohla pořádně spát ani jíst," uvedla Doležalová.

Jaké na ní loupež zanechala následky, popsala i sama žena. „Pokaždé, když se otevřou dveře do banky, jsem ve střehu a sleduji, jestli se ten lupič náhodou nevrátil. Dodnes mi nedělá dobře, když má třeba někdo sluneční brýle a já mu nevidím do očí," dodala žena.

VIKTORIE POKORNÁ