Brněnský případ nejdřív začal pouze jako běžná silniční kontrola, ale jen do chvíle, než pervitinem omámený řidič zničehonic prudce sešlápl plyn.

„Osmadvacetiletý hazardér nebezpečně projížděl křižovatky na červenou, jednosměrkami a dokonce najížděl i na chodníky. Divokou honičku neukončil ani tvrdý náraz do zaparkovaného Fabie, ale až dvě rány ze služební zbraně," popsal v pátek policejní mluvčí Petr Vala.

Jak se následně ukázalo, zdrogovaný řidič měl své důvody, proč ujížděl. Nejenže mu vyšel pozitivní test na drogy, porušil zároveň i platný tříletý zákaz řízení.

„Z místa putoval rovnou do cely, kde mu kolegové sdělili podezření ze spáchání z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedl Vala.

S ujíždějícím řidičem se museli vypořádat také policisté v Mikulově. Ve čtvrtek večer se pokusili neúspěšně zastavit devětatřicetiletého řidiče.

Zdroj: Policie ČR

„Krátkou honičku poté tentokrát ukončil až náraz do tamního vinařství. Krátce před srážkou se totiž muž snažil nepozorovaně přesednout na zadní sedačku. Jenomže tento pošetilý manévr provedl ještě za jízdy a nikým neřízený automobil tak zákonitě pokračoval v jízdě," nastínil mluvčí.

Poté, co se auto zastavilo o vinařství, se řidič snažil z místa utéct, ale v tom mu už zabránili policisté. „Následně se jim přiznal, že hlavním důvodem ujíždění bylo to, že nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění," sdělil Vala.

Z nehody vyvázla s lehkým zraněním devětadvacetiletá spolujezdkyně. Nezodpovědnému řidiči hrozí za jízdu vysoká pokuta.