Žena si původně myslela, že si za hranicemi vydělá 500 eur u známého, o kterém Hudcová a Dirda hovoří jako o Joeym. „Měla jsem tam uklízet, prát a vařit. Po cestě se Marta zmínila, že jsem ošklivá a vypadám jako chlap. Nechápala jsem to, k úklidu domu přece nepotřebuju být hezká,“ řekla.

Ocitla se na chodníku mezi vídeňskými prostitutkami. „I když jsem brečela, chodili za mnou muži a oslovovali mě. Sexuální služby jsem jim poskytovala v autě. Obžalovaná mi řekla, kolik si za to účtovat. Peníze mi pokaždé sebrala. Měla jsem jenom pět eur, které jsem si schovala do podprsenky," vypověděla žena.

Jeden z klientů ji podle jejích slov vzal do hotelu a tam ji napadl. „Roztrhal mi oblečení, začala jsem křičet. Marta mi později řekla, ať nehysterčím a dala mi špinavé legíny, za které po mně chtěla sto eur, měla jsem si ty peníze vyšlapat," uvedla.

Utéct se poškozené podařilo druhý den. „Obžalovaným jsem v autě potvrdila, že půjdu dělat prostituci, ale venku jsem přeskočila plot a utekla jsem. Zavolala jsem domů, co se mi ve skutečnosti stalo. Po cestě jsem potkala Rakušana, který trochu mluvil polsky. Brečela jsem a řekla, že mě unesli. Odvezl mě na policii a nechal mi peníze na jídlo a pití," řekla před soudem žena.

To v soudní síni potvrdili i její příbuzní. „Hned poté, co sestra volala, že jí jde o život, přivolala jsem policii. Od nich jsme se později dozvěděli, že už je v dobrých rukou u rakouských kolegů," sdělila sestra poškozené.

V soudní síni zazněly také výpovědi dalších svědků a několik odposlechů telefonních hovorů. Hlavní líčení je odročené, další svědky soudcovský senát vyslechne dvacátého září.

DOMINIKA VRBECKÁ