Žondrově obhájkyni Lucii Janovské Nejedlé vadil fakt, že soud umožnil úterní výslech Kvitové přes mikrofon v sousední místnosti a nerozhodl o způsobu výpovědi tenistky veřejně. „Soud dostatečně nezdůvodnil, proč tak rozhodl,“ řekla Janovská Nejedlá.
Kvitová vypovídala mimo hlavní síň, protože nechtěla být kvůli strachu v jedné místnosti s obviněným Žondrou.

Soudkyně Dagmar Bordovská se svými kolegy podjatost odmítla s tím, že nikdo z nich nemá k poškozené ani k obžalovanému žádný bližší vztah. „Nemáme žádný zájem na tom, jak soudní řízení dopadne,“ prohlásila Bordovská.

Obhajoba proti tomuto rozhodnutí může podat stížnost k Vrchnímu soudu v Olomouci. Janovská Nejedlá hned v soudní síni potvrdila, že svého práva využije. Novinářům se následně blíže vyjádřit odmítla.

Tenistka Petra Kvitová u Krajského soudu v Brně.
Kvitová u soudu v Brně: Křičela jsem, všude byla spousta krve

Kvitová vypovídala u soudu v úterý. „Chtěl po mně, abych zapnula teplou vodu, tak jsem ji zapnula, v tu chvíli jsem měla nůž zezadu na krku. Popadla jsem ho a chytila oběma rukama. Levou rukou jsem objala i čepel," přiblížila tenistka.

Žondra, který je nyní ve výkonu trestu kvůli jinému případu, útok na Kvitovou označil za amatérský. „Ten člověk si nechránil ruce ani obličej, kdybych tam šel, tak bych na ty věci pamatoval,“ prohlásil Žondra.

Soudní líčení ve středu pokračovalo výslechem dalších dvou svědků. Jako první vypovídal Roman Kraus, který s Žondrou podle svých slov pracoval na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Právě tam Žondra tvrdí, že se v době činu nacházel. „Fyzicky jsem byl na stavbě maximálně dva měsíce. V říjnu a listopadu,“ uvedl Kraus. V prosinci už na stavbě Kraus podle svých slov nebyl.

Hlavní líčení soudkyně odročila na 26. března. Obhájkyně trvá na výpovědi dalších svědků, rekonstrukci útoku i detektoru lži.

Ilustrační foto,
Lodní inženýr se bál somálských pirátů, žena mu poslala dva miliony. Přišla o ně
Zdeněk Dočkal u brněnského soudu.
Za oloupené a zbité důchodce padl další trest