Současně s ním je obžalovaná i jeho pětadvacetiletá manželka, Eva Jiříkovská, která špinavé peníze vydělané vydělané v roce 2013 a 2014 pomáhat legalizovat. „Oba jsme nevinní. Nikdy jsem nebyl majitelem ani provozovatelem stránek sheepmarketplace.com, neměl jsem k tomu ani technické znalosti. Navíc já ani má žena neumíme dost dobře anglicky. To by bylo k něčemu podobnému nutné,“ vysvětlil Jiříkovský.

Obžalovaný sice pracoval jako programátor, tvrdil ale, že na stránkách by muselo pracovat minimálně deset lidí. „Byli by potřeba tři technici, dva programátoři a a pět moderátorů stránek. Já bych neměl šanci něco podobného stíhat, měl jsem v tu dobu ještě jinou práci jako programátor,“ doplnil muž.

O vině Jiříkovského má jasno státní Marek Vagai. „Internetový obchod, na kterém se prodávaly především drogy, vytvořil on a z každého obchodu měl provize. Tím si vydělal více než pět milionů korun,“ vyčíslil.

Druhá část obžaloby se týkala krádeže bitcoinů, tedy internetové měny, ve které se platily všechny obchody na nelegálních stránkách, klientů obžalovaného. „Dva Američani mu ze stránek ukradli zhruba pět tisíc bitcoinů a Jiříkovský se lekl a ukradl zbytek. Vydělal si tím zhruba šestnáct milionů korun,“ dodal Vagai.

Kromě toho policisté u obžalovaného doma našli sedm zbraní, které vlastnil nelegálně. „Kupoval jsem je přes internet. Prodejci mi pokaždé řekli, že jde o historické zbraně, kvůli kterým nemusím mít zbrojní průkaz,“ hájil se Jiříkovský.

Náboje, které u něj našli policisté taky, podle něj dostal ke zbraním. „Jeden je památeční, ten jsem dostal darem. Nechci ale říct, kdo mi ho dal. Zbraně mi většinou chodily přes Českou poštu,“ vypověděl obžalovaný.

Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu i osmnáct let vězení, jeho žena by za mřížemi mohla strávit osm let.

Když policisté vzali Jiříkovského do vazby, spekulovalo se o tom, že ukradl více než sto milionů korun. „Na obchodech se tehdy přiživilo víc lidí, zatím víme o dvou Američanech, kteří za zločin už byli i odsouzení. Nemůžeme všechno klást za vinu jen Jiříkovskému,“ konstatoval Vagai.

Soudní líčení pokračuje na konci května. "Kromě svědků předvoláme i znalce, kteří se problematikou zabývají. Jednat budeme na žádost Jiříkovské v její nepřítomnosti," uvedla předsedkyně senátu Dagmar Bordovská.