Nebylo mu to nic platné. V úterý Patriku Balážovi krajský soud v Brně trest potvrdil. Ten se líčení nezúčastnil. Odpykává si totiž trest ve slovenském Leopoldově.

Vše se stalo šestnáctého října minulého roku. „Baláž si tehdy na ulici všiml opilého muže a rozhodl se ho oloupit. Přirazil svou oběť k domovním dveřím, a zatímco ho jednou rukou držel, druhou mu prohledával kapsy. Nakonec mu vzal mobilní telefon a utekl,“ zopakoval popis události soudce Vlastimír Čech.

Podle obhájce Vítězslava Krabičky ale bylo vše jinak. „Pan Baláž tvrdil, že neloupil. Podle svých slov vzal poškozenému pouze dvě stě korun bez násilí,“ uvedl. Z tohoto důvodu požadoval změnění činu z loupeže na krádež.

To soud ale zamítl a trest Balážovi potvrdil. „Odvolání je zcela neodůvodněné. Věrohodný svědek událost dobře popsal a je jasné, že se jednalo o oloupení. Obžalovaný byl navíc již v minulosti několikrát trestán, takže rozsudek je odpovídající,“ zdůvodnil zamítnutí odvolání soudce. Státní zástupkyně s tímto tvrzením souhlasila.

MAREK LAJTKEP